Festat Zyrtare për 2012 | e-Albania.al

Kreu > Festat Zyrtare për 2012

Festat Zyrtare për 2012

 

1 dhe 2 Janar - Festat e Vitit të Ri                       

14 Mars - Dita e Verës                                                                            

1 Maj - Dita Ndërkombëtare e Punëtoreve        

19 Tetor - Dita e Lumturimit të Nënë Terezës 

28 Nëntor - Dita e Pavarësisë dhe festa e Flamurit

29 Nëntor - Dita e Clirimit

8 Dhjetor - Dita Kombetare e Rinisë 

 

Festat Fetare            

22 Mars - Dita e Nevruzit     

8 Prill - Dita e Pashkës Katolike      

15 Prill - Dita e Pashkës Ortodokse       

19 Gusht - Dita e Bajramit të Madh (Fiter Bajrami)

25 Tetor - Dita e Bajramit te Vogel (Kurban Bajrami)

25 Dhjetor - Dita e Krishtlindjeve

 

KALENDARI I AKTIVITETEVE

dhjetor, 2014
<2014-12>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627
28
e premte, nëntor 28, 2014
29
e shtunë, nëntor 29, 2014
30
1234567
8
e hënë, dhjetor 8, 2014
911121314
15
16
e martë, dhjetor 16, 2014
1718192021
222324
25
e enjte, dhjetor 25, 2014
262728
293031
1
e enjte, janar 1, 2015
234

Së shpejti

Pas     
Ky projekt është financuar nga Bashkimi Europian Ky projekt është realizuar nga Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI)

Ky portal është krijuar me ndihmën e Bashkimit Europian

Përmbajtja e këtij portali është përgjegjshmëri e projektit "EuropeAid/131431/C/SER/AL- Albania"

dhe nuk përfaqëson, në asnjë mënyrë, pikëpamjet e Bashkimit Europian